Komunikace

 

Myslím si, že komunikace jedná-li se o co nejupřímnější komunikaci, ne tu v hospodě u piva :), ale tu neupřímnější, píšu co nejupřímnější, protože nikdo nikdy nemluví pokaždé to co by opravdu chtěl říci, z důvodu, aby se ten druhý neurazil, nenaštval, že se to nehodí atd, protože nás to system naučil, ale v nepřítomnosti daného člověka, kterého se to týka ho pomluvíme rychlosti blesku :). Komunikace je jedna z hodně nejduležitějších věcí v našem životě, možná si pamatujete, že za dávných časů, bez tv, počítače a techniky si rodina, lidi večer sedli ke stolu, kdy doobhospodařili svoje pole a zvířata, a začali si povídat. Díky povídání si o našech pocitech podotýkám upřimně a pravda bolí, že? Zjistíme o sobě tolik neskutečných věcí a lží a nepravd ve kterých žijeme a bludů, kterým jsme dali za pravdu a nesmírnou váhu, že to tak je, že nás to díky tomuto uvědomění posune dál, protože sami zjistíme, že díky těmto bludům, jsme tam kde jsme.Vedeme neupřímné rozhovory, aby jsme toho člověka nějak nezranili, ale to je ten důvod, proč máme mluvit upřimně. Představte si pár, muže a ženu, kdy vznikne problém, pohádaj se a nejspíše uzavřou a jeden o druhým řekne, že je debil. Tady je názorná ukázka toho jak jeden druhému ukázal, jeho bloky, problémy, které se v životě naučil a musí si je vyřešit, protože jinak se Vám budou pořád opakovat nebo ne ně budete pořád narážet. Kdyby se ten pár neuzavřel, jeden před druhým a začal si otevřeně povídat o tom co ho vlastně trápí, došli by více k jádru problému, co vlastně koho trápí a možná by hned našli i východisko, pokud ne, můžou si povídat dál. Sám pak každý z daného rozhovoru ucítí, že ho něco trápí, že asi má problém a měl by v další podobné situaci zareagovat jinak, tím se pohne řešení daného problému okrok v před. Problém, který nastane z dané rozepře, který si uvědomíme z daného rozhovoru si musíme vyřešit, zase je dobrý vnímat sebe a své pocity a jednat upřimně. Nejednáte-li upřimně k dané situaci-osobě, nejdnáte upřimně k sobě. Do té doby, dokud si to neuvědomíte, pokud chcete :)

Ono se může stát, že například muž si řekne, ne to nemužu udělat, to pak budu vypadat jak podpantoflák, co na to chlapi řeknou a zde je vidět jádro problému, zaměřujeme se na to jak reaguje okolí, místo na to, jak reaguje naše tělo a duše, která nám říká co je správně, jiank by jste z toho neměli špatný pocit. A takových bludů a nepravd je nezpočetné množství, co jsme se za život naučili a nevědomě jedem podle nich. Je načase si na ně přijít a změnit je, on se Vám ten život začně měnit sám pod rukama, jak to zažívám i ted já a před dvěma roky, jsem tomu co píši nevěřil :), ale moje duše mě tlačila tam kam chtěla a už tak intenzivně, že mi nezbývalo to řešit, protože být každý den unavený po práci a nemoci se jít pobavit Vám začne lést docela na hlavu a díky hledání proč to tak je jsem začínal vše chápat a ted se snažím tyto informace předávat dál, protože můj stav se zlepšuje každý měsíc, každý měsíc si přídu na jednu věc a každý měsíc sundám jednu zátěž ze svého srdce a cítím se lépe a lépe :). Ono předávat tyto informace je náš úkol na této zemi, je to zase komunikovat a předávat tyto informace, lidi se budou mít lépe a více uvědomovat v jakém nevědomém žaláři tady žijeme. Dalo by se říci pekle, sami jsme si to peklo udělali a systém tomu napomohl z velké části, je načase se probudit, zajmat se o dění kolem nás, ale hlavně v nás, je to taková tichá evoluce, která udělá divy na tomhle světě, jinak se sami nevědomě odsoudíme pouze k denním, už zautomatizovaným úkolům a někdo to vypadá, že už jsem přetvořeni na poslušné roboty, kteří ztrácejí cit a jdou už jenom silou. My jsme jedno a v jednotě je síla, to až každý pochopí do hloubky, uvědomí si, že nás nic nemůže zastavit. A začátek toho je si začít konečně věci uvědomovat a zjištovat proč se nám nevede dobře, jako jsem to začínal pocitovat já a začal jsem se o to zajmat, protože jsem cítil, že tady něco nehraje a to si myslím, že to všichni vnímáte uplně stejně :)

 

Dám Vám vysvětlení co to znamená, že jsme jednota. Určitě jste už každý zažili nějaký vztah, bud s patnerem či zvířetem. Nejspíše jste cítili, ten krásný pocit toho druhého, jak je Vám s ním dobře, cítili jste, jakoby jste byly jeden, takové daloby se řící splynutí a to je přesně ta jednota, představte si, že by jste se takhle cítili, vůči každému. Každý s každým, už si asi dokážete představit, jaký klid a porozumění by tu na tomto světě bylo. Ale tím, že nás to nikdo nenaučil, nepředal tyto informace, aby jsem se nezdržovali pospolu, ale ženou nás k oddělení, vlastně separaci, každý sám za sebe, je učel o kterým oni dobře ví, jsme totiž více ovladatelní, protože ví, že jsme ta jednota, ale oni dělají vše, aby to tak nebylo a pak můžete vidět následky dnešní doby. Jde jenom pochopit to, že jsem špatně vychovaní a musíme si na to teď přijít sami, proto lidi jsou nemocní, oni to ví a je to jenom další kšeft, protože my fungujem uplně jinak a na to až si každý příde, je nejlepší co člověk může zažít :)