Dýchání

 

Proč dýchání? Dýchání jak každý asi ví, je hodně důležitá věc v našem životě. Bez dýchání vydržíme pár vteřin až minut v ideálním stavu. Ideální stav pro mne znamená dobrá fyzická a psychická kondice.

Proč vlastně jsem se rozhodl psát o dýchání. Jednou když jsem cítil jak mé tělo jde z nějaké situace do křeče, stažení, vnitřní pnutí, nepohody tak mě z nějakého důvodu a mé vlastní praxe napadlo začít v té situaci intezivně dýchat, nebo spíše z hluboka a čim více tim lépe. Ihned bylo cítit, jak tělo se okamžitě vrací do svého původního stavu a stavy těžkosti, únavy odcházejí a pokud ne tak je maximálně minimalizujete. Můžete díky tomu předejít vyčerpání, unavě, pocitu na spaní atd. Prostě tělu v danou chvíli dáte potřebnou dávku kyslíku, jelikož se tělo právě začalo ocitat ve stresové situaci a jelikož některé situace nemáme zvládnuté, je tohle výborná pomůcka. Výhodu to má ještě v tom, že pokud se naučíte takhle vnímat tělo hned si taky uvědomíte zdroj problému, kterému se mužet věnovat, situaci rozdýcháte, jak se říká tohle nerozdejchám :)- Tak to je právě potřeba pořádně z hluboka rozdýchat.

Dále co je duležité je si všímat jak celou dobu dýcháte, proto je vhodný i sport, kde je právě důležité to dýchání a nebo si jenom prostě sednout narovnat záda vypnout hruď a v klidu hluboce prodýchávat jak to cítíte, že je pro vás dobré. Ono se muže stát, že se Vám spustí pláč. Tohle jsem míval často, když jsem dlouho necvičil a pak se zase vrhnul na cvičení. Tělo se totiž začne uvolňovat a tak ze sebe pustí to co v sobě držíte v podobě slz a tělo se celkově zklidní. Všiml jsem si, že pokud nemužete dobře spát je dobré se takhle rozdýchat klidně i v leže, sami na sobě pocítíte, jak se tělo uvolňuje.

Nechám tady odkaz na jedny stránky fajn pána, který krásně popisuje, jak důležité je pro nás dýchání. Dýchání má totiž jednu vlastnost a to to, že tělo Vám nedá signál, hele už nemám kyslík, bež se proběhnout. Když má tělo hlad nebo žízeň dá o sobě vědět, ale že nemá okysličené orgány a svalovou hmotu o tom se Vám nezmíní. Nastávají pak různé zdravotní problémy, nečistí se játra, jsme zanešeni a teď si představte, že přijde pan stres a ten Vám sebere uplně všechno. To je duvod toho proč se najednou cítite jak vycucaní, prostě z Vás vycucne co se dá, proto je dobre hned začít s hlubokým dýcháním, je to taková první pomoc a upozornění, že se něco děje.

 

Odkazy:

www.dedekkorenar.cz/clanky/detoxikace-a-omlazeni/detoxikace-v090512.html