Odkazy - Zajmavosti

 

Hodně jsem přemýšlel o tom zda na web vložit něco, co se tak depresí netýka uplně, ale myslím si, že je dobré se o tom zmínit. Možná Vás to více přiblíži k pochopení toho, co tu na těchto stránkách píšu a lépe věci pochopíte.

 

Jak již jsem psal dříve, hodně mi k uvědomění pomohl Eckhart Tolle a paní Teal Scott. K dosažení blaha a spokojenosti a hlavně pocitu klidu a vyrovnanosti mi pomohla z počátku metoda Ruš, díky ní jsem poznal na sobě, že se mohu cítit spokojen, dostat se do stavu klidu, ze stavu, třesu, smutku atd. A, že to byl ten impuls, kdy jsem si řekl, že tento stav je překrásný a chci ho zažívat celý život. Díky tomu začala moje cesta hledaní, jak dosáhnout tohoto stavu.

Než jsem však dospěl k tomu co vím dnes sledoval jsem hodně konspirační teorie a různé dokumenty o finanční krizy o duchovnu a tak celkově vše co se mi zdálo zajmavé. A tyto vědomosti mě vlastně přitahovali a dychtil jsem po nich, protože se člověk dozvěděl něco, co mu v televizi nepustili. To je ten důvod proč jsem začal psát tento článek. Vysvětlím to. Sami teď víte, že jediný zdroj Vašich informací jsou media, noviny, internet. Ty jsou ovšem každodenně nastaveny tak, aby jste se dozvěděli část pravdy. V této pravdě žijete celý život. Dejme tomu, že je to pouhých 10 procent (pravdy). Je pak samozřejmě i těžké se uzdravit, když víte pouze oněch 10 procent pravdy. Těžko budete stavět barák s oněmy deseti procenty vědomostí. Sami asi už teď chápete co tím myslím, že zaprve ten barák asi nepostavíte jak by jste chtěli (neuzdravíte se) a za druhé ze selského rozumu je to někomu uplně jasné. Jenže si představte co se asi muže stát, pokud někdo nepoužívá selský rozum a hlavně slepě věří, že to co ví z medií je opravdu pravda, ale jenom pouze desetiprocentní a svuj život jede pouze v těchto deseti procentech. Asi Vám je už jasné, že ten život není takový jaký by si přál, ikdyž vlastně si myslí, že ví už vše :). Ale přesto mu věci nevycházejí a z toho pramení i ta deprese. Není divu, že pak tak lidi dopadají, když ví pouze 10 procent své reality.

Tak a teď se vrátím ke konspiračním teoriím, jsou lidé kteří si ťukají na čelo a jsou lidé, kteří se o to zajímaví a věří tomu. Ti lidé, kteří si ťukají na čelo, jsou právě ti o kterých jsem hovořil víše. Mají pouze 10 procent vědomostí, dalo by si říci uvědomění, kterému slepě věří, protože to řikali a jinak to být nemuže a díky těmto vědomostem jsou uvěznění ve své desetiprocentní pravdě a slepě věří a stojí si zatím. Ta druhá skupina, jelikož je více otevřená jiným možnostem a věcem, jim se jejich vědomost, uvědomění zvedne na 20 procent, sami vidíte, jak je to pořád málo, ale tito lidé, začnou uvažovat nad tim, že z lékařského hlediska muže být i jiná cesta jak se vyléčit. A to nemluvím jenom o lékařství, ale ovšem možném co tu na světe kolem nás je. Ten člověk s 20 procentním uvědoměním zjistí, že může podotýkám muže ze situací, která byla neřešitelná, najednou vyřešit uplně jinak a třeba se mu to podaří. Pak si vlastně začne uvědomovat, že žil v uplně nepravdě, té 10 procentní. Jeho úkolem je pak tuto pravdu šířit dál, proč? Vysvětlím později.

Tak a teď si ten 20 procentní uvědomělý člověk :) například uvědomí, díky různým dokumentům, že jeho podstata je duchovní, ne náboženská samozřejmě :). Zjistí hodně věcí co se týká energií, energií v těle, vesmíru, že například se naše tělo umí uzdravit samo atd. Protože sami doktoři někdy prostě nezjistí příčinu, co pak s tím že? A ještě v situaci, kdy daná osoba má pouze 10 procent uvědomění, to je pak průser, to je pak ten důvod, proč získané informace máme šířit dál, ikdyž nás lidi nevnímají a ťukaj si na čelo, ale když jim to řekne desátý člověk, možná nad tím začnou přemýšlet :).

Ten člověk co zjistí, že jeho podstata je duchovní má už 30 procentní uvědomění a může hledat dále. To je důvod proč lidé, kteří si pustí Tolleho nebo paní Scott nechápou souvyslosti i s tím duchovnem, protože nemají potřebné informace, zdá se jim to bláznoství atd. A proč? Protože ti 10 procentní, znají pouze televizi atd. A tam se o tom nemluví a naše výchova nešla tímto směrem. Proč? Protože to je učel. Čím méně víme, tím jsme jakoby hloupější a více ovladatelní a věříme každe blbosti co nám řeknou v televizi, protože jsem líní si tu informaci ověřit, to je největší pruser a určitě znáte pořekadlo, komu se nelení tomu se zelení :) asi na tom něco bude, že? :) A také si můžete všimnout, že ten daný člověk na Vás působí klidně a že se má třeba lépe než Vy a proč? Protože na sobě pracuje a má tím pádem více informací a tím pádem se lépe v životě rozhoduje a orientuje a pro některé se má lépe a ostatní mu závidějí, ale časem pochopíte, že každý je strujcem svého štěstí :).

 

Abych se vrátil proč šířit tyto informace a jedno na jaké úrovni jste, je duvod toho, že lidé více uvědomělí zvyšují kolektivní vědomí. Toto vědomí má za následek, když to řeknu hodně jednoduše - lepší život na zemi. To je ten důvod proč píšu tyhle stránky a tenhle článek, chápete? Neni to to, že bych to chtěl nebo si tu nějak chválil své ego nebo cokoliv jiného, je to to, že to tak pocituji, že je to správně a že to mám udělat, plyne to prostě automaticky.

Dám jsem takový malý příklad z dnešní situace ve světě. Už dávno mohla začít válka v Sírii a možná začne kdo ví, ale o to tu nejde. Všimněte si, že dřívější války, afganistán atd, začínaly prostě hned. Dnes už můžete číst, že hodně států a lidí, ale i velících důstojníku US army o tuto válku nemá zájem, je to tím, že si lidi začali uvědomovat některé věci, začali se zajmat a dovídat informace, proto i Vy by jste se měli začít zjišťovat sami proč jste nemocní. Čím více lidi si začne uvědomovat určité věci - souvyslosti, tim více začne být silnější kolektivní vědomí a je dokázáno, že vědomí se začne samo rozšiřovat po lidech díky frekvencím našeho srdce a začne potlačovat negativno - zjednodušeně řečeno. Pokud toto někoho zajímá a chtěl by více vysvětlení, tak shlédněte dokumenty od Davida Ickeho - Lev již nedřímá.

 

V kostce jsem chtěl říci, že je jedno co víte či ne, ale je duležité se zajmat a šířit informace. Protože díky nim, máte větší přehled, díky nim máte větší možnosti, díky nim jste více svobodní, díky nim jste více uvědomělí a díky nim si umíte dát věci do souvyslosti a díky nim se budete - budeme mít na světě lépe. Protože nezažíváme krizi finanční ale krizi lidstva.

 

 

       Africký šaman o duševních nemocech…(duležité)

 

Z šamanského hlediska duševní nemoc signalizuje, že se „narodil léčitel“, říká psycholog dr. Malidoma Patrice Somé. Duševní nemoci jsou spirituální havárie, krize a člověk, kterému se dějí, potřebuje rituální pomoc.

Malidoma Patrice Somé. Duševní nemoci jsou spirituální havárie, krize a člověk, kterému se dějí, potřebuje rituální pomoc

Dr. Somé (1956) přijel do Spojených států na postgraduální studium v roce 1980 z Afriky, narodil se v Darkina Faso v kmeni Dagara, ale byl vychován a vzdělán bílými misionáři. Jedna věc, která ho v USA překvapila, byla, jak Američané zachází se svými psychicky nemocnými lidmi. Když se jeho kolega dostal do psychiatrického institutu kvůli „nervové depresi“, navštívil ho.

„Byl jsem šokován. Poprvé jsem uviděl, co se dělá v USA s lidmi, kteří mají stejné symptomy, jaké jsem vídal v naší vesnici,“ říká tento africký šaman. Byl ohromen tím, že američtí lékaři tyto symptomy považují za patologii a domnívají se, že tento stav je nutné zastavit. Byl to přesně opačný postup, než volí jeho kultura.

Když viděl pacienty, z nichž někteří byli ve svěracích kazajkách, někteří byli zpitomělí léky, jiní křičeli, napadlo ho: „Tak takhle se zachází s léčiteli, kteří se probouzejí v této kultuře. To je skutečná ztráta! Je to velká ztráta, když se nějaký člověk konečně spojuje s energií jiného světa a je to promarněno.“ Západní kultura se dívá na paranormální schopnosti s nedůvěrou, někdy je znevažuje. Když se energie ze spirituálního světa projeví v západní psychice, jedinec je naprosto nepřipravený je integrovat, a dokonce ani není schopen rozpoznat, co se děje. Výsledek může být děsivý. Bez souvislostí a pomoci, když dojde k prolomení z jiné úrovně reality, člověk zešílí. Silné používání antipsychotik zhoršuje problém a brání integraci, která by mohla vést k rozvoji duše a růstu do jedinečnosti, která přijímá tyto energie. Jinak řečeno lidé na Západě nejsou poučeni, jak jednat nebo dokonce uznat existenci paranormálního fenoménu - spirituálního světa.

Dr. Somé viděl v nemocnici mnoho „bytostí“ visících kolem pacientů, „bytostí“, které jsou neviditelné pro většinu lidí, ale šamani a jasnovidné osoby je mohou vidět. „Tyto bytosti působily psychické problémy,“ říká. Zdálo se mu, že ty bytosti se snažily dostat léky a jejich působení z lidských těl, se kterými se snažily splynout, a zvyšovaly tím bolest pacientů. „Ty bytosti jednaly téměř jako nějaký typ výtahu v energetickém poli těch lidí. Byly opravdu nelítostné. Lidé mohli jen křičet a řvát,“ řekl. Nemohl tam vydržet a musel odejít.

Podle tradice afrických Dagarů pomáhá komunita jedinci smířit energie obou světů – „světa ducha, který se s ním spojuje, a vesnice, společenství.“ Takový jedinec může sloužit jako most mezi světy a pomáhat soukmenovcům s informacemi a s léčením. Tudíž spirituální krize končí tím, že se narodí další léčitel. „Vztah jiného světa k našemu je něco jako sponzoring,“ vysvětluje dr. Somé. „Často je to ještě víc, znalosti a dovednosti, které vznikají z tohoto spojení, jsou znalostmi a dovednostmi, které přímo poskytuje jiný svět.“

Bytosti, které zvyšovaly utrpení pacientů v psychiatrické léčebně, se vlastně pokoušely spojit s těmito lidmi, aby dostali své zprávy do našeho světa. Lidem, kteří byli vybráni ke spojení, se ale nedostalo žádné pomoci v tom, jak se naučit, že mají fungovat coby most mezi světy a pokusy těchto bytostí byly mařeny. Výsledkem je počáteční energetický chaos a přerušení zrození léčitele. Západní kultura to neustále ignoruje. A jiný svět se snaží získat pozornost co nejvíce mužů a žen v našem světě. Dělají to intenzivněji. Duchové jsou přitahováni k lidem, jejichž smysly jsou otevřené.

Ti, kdo mají takzvané duševní nemoci, jsou senzitivní, vnímaví lidé, kteří jsou na Západě považováni za přecitlivělé. Domorodé kultury k tomu tak nepřistupují a v důsledku toho se senzitivní lidé nepovažují za nadměrně senzitivní. Na Západě „jsou tak přetíženi kulturou, že to způsobí jejich ztroskotání“. Horečné tempo, zahlcování smyslů vjemy a násilná energie, což charakterizuje západní kulturu, mohou ovládnout tyto senzitivní lidi.

 

Schizofrenie a cizí energie:

Spolu se schizofrenií existuje zvláštní „vnímavost k obrazovému a informačnímu proudu, který není možné kontrolovat,“ říká dr. Somé. „Když dojde k takovému náporu v době, kdy si to člověk nezvolil, a konkrétně, když přicházejí obrazy, které jsou děsivé a rozporuplné, jedinec se dostane do záchvatu zuřivosti.“ V takové situaci je zapotřebí nejprve oddělit energii jedince od vnějších cizích energií použitím šamanské techniky (očištění), aby se očistilo to cizí z aury jedince. S čištěním energetického pole přestane osoba přijímat další informace a už nemá důvod být vyděšena a rušena.

Potom je možné pomoci takové osobě spojit se s energií ducha, který se pokouší projít sem z jiného světa a vytvořit léčitele. Právě zablokování tohoto objevení působí problémy. „Energie léčitele je velice silná. Kdy je zablokována, může člověka spálit, je to jako elektrický zkrat. Pojistky shořely. Potom je opravdu důvod se bát, a chápu, že různé kultury takové jedince izolovaly. Křičí a dostávají svěrací kazajku. Je to smutný pohled.“ Je potřeba poznamenat, že ne všechny bytosti z jiného světa, které vstupují do energetického pole člověka, souvisí s léčením. Může jít také o negativní energie, které jsou v auře nežádoucí. Potom je šaman odstraňuje.

Schizofrenie je jednou velkou záhadou. Trpí jí na světě poměrně velké množství lidí. Někteří mají lehčí formu schizofrenie, jiní těžší. Jedná se jen o nemoc, nebo schizofrenie skrývá daleko více?  Schizofrenie – nemoc, či posedlost neznámými bytostmi?

 

V USA blázen, v Africe léčitel

Aby si vyzkoušel, že šamanský pohled na psychické nemoci je stejný na Západě i u domorodých kultur, dr. Somé odvezl jednoho psychicky nemocného pacienta zpátky do Afriky, do své vesnice. Alex byl 18letý Američan, který zažil psychotický atak, když mu bylo 14 let. Měl halucinace, pokoušel se o sebevraždu a procházel cykly nebezpečných vážných depresí. Byl v psychiatrickém ústavu a bral spoustu prášků, ale žádné mu nepomáhaly. Jeho rodiče propadali beznaději. S jejich dovolením ho dr. Somé odvezl s sebou do Afriky. „Po osmi měsících se začal Alex chovat úplně normálně. Dokonce začal s tamějšími léčiteli také léčit; seděl s nimi celý den a pomáhal jim přitom, co dělali se svými klienty. Byl v mé vesnici asi 4 roky.“ Alex tam zůstal, protože chtěl, cítil se tam bezpečně, mnohem bezpečněji než v Americe.“ Prošel zvláštním šamanským rituálem.

Podle dr. Somé fakt, že spojení energií k léčení Alexe fungovalo, dokazuje, že spojení mezi jinými bytostmi a duševní nemocí je univerzální. Po rituálu začal Alex předávat zprávy ducha pro náš svět. Bohužel v té době ve vesnici, nebyl nikdo, kdo by uměl anglicky, dr. Somé v té době nebyl přítomen. Tato zkušenost přiměla Alexe, aby se vrátil po 4 letech do USA a vystudoval na Harvardu psychologii. Dr. Somé situaci vysvětluje tak, že to, co se Alexovi dělo, bylo volání o pomoc. „Měl se stát léčitelem. Jenomže nikdo tomu nevěnoval pozornost.“

 

Posvátný ritual

„Je smutné, že západním lidem chybí pradávné rituály, a jedním z darů šamana je, že je může pomoci znovu objevit. Opuštění rituálu může mít katastrofické následky. Ze spirituálního hlediska je rituál nezbytný. Vidíme na našich lidech, že je pravděpodobně nemožné žít bez něj zdravý život.“

Dr. Somé se nedomnívá, že tradiční africké rituály mohou být snadno přeneseny do západního prostředí, ale vytváří nové rituály, které jsou v souladu se západní kulturou. Ačkoliv se rituály mění, podle něj existuje obecná potřeba po rituálech. Mladí lidé potřebují iniciační rituály. V dalším rituálu hraje roli oheň, kam lidé symbolicky odhazují negativní emoce. „Chaos vyplývá z nerovnováhy mezi živým jedincem a mrtvým předkem. Afričané věří, že, když dojde k takové nerovnováze, je povinností živých léčit své předky. Jestliže se tak neděje, negativní energie předků loví duše a psychiku lidí, kteří jim mají pomoci,“ konstatuje dr. Somé.

Dr. Malidoma Somé byl jako malý chlapec unesen bílými misionáři - jezuity, kteří mu poskytli západní vzdělání, protože chtěli, aby Afričané konvertovali ke křesťanství. Malidoma z misie utekl, když mu bylo 20 let. Mezitím zapomněl svůj rodný jazyk a musel se ho znovu učit. Díky své podivné zkušenosti se stal prostředníkem mezi dvěma kulturami, africkou a západní, napsal o tom dvě knihy. Dr. Somé je držitel tří magisterských titulů a dvou doktorátů, vyučoval na Michiganské univerzitě.

Tento článek vznikl na základě publikace The Natural Medicine Guide to Schizophrenia.

Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Malidoma_Patrice_Som%C3%A9
https://earthweareone.com/what-a-shaman-sees-in-a-mental-hosptal/
YouTube

Autor: Jiří Sirotek

 

 

Pro mě zajmavé odkazy :

www.pracenasobe.cz/

www.mojiandele.cz/duchovni-priciny-nemoci/jak-na-nemoci/

eckhart-tolle-cz.blogspot.cz/

 

Na stránkách youtube najdete :

Teal Scott - s titulky  (duchovní učitelka)

David Icke - Lev již nedřímá - s titulky  (vysvětlení naší reality)

 

O dětech, jak je vnímat a třeba i o hyperaktivitě atd.:

  www.youtube.com/watch?v=dKEl-cWHMzo

 www.youtube.com/watch?v=zpPkTRUtMVA