Dotaz, Diskuze

Re: Re: Re: Re: Re: urážka všem, kdo znají skutečnou depresi

Datum: 08.09.2016 | Vložil: Lída

Já také musím říci svou zkušenost, že když na člověka padne pocit, kdy už nechce žít, nevidí v ničem smysl, chuť na něco, radost z jakékoli věci, či už ho najednou nebaví věci, které ho dříve bavily a říká si jak je to možné? A cití jen bolest, beznaděj, úzkost, tak je jasné, že se s tělem něco děje a chce nám říci, dělej něco ze sebou. Chápu ale, že je několik stupnů deprese. Ale stačí i tato, kdy člověk pak i přemýšlí o smrti. V tu chvíli jsem se snažila do hloubky přemýšlet proč to tak je, proč tělem proplouvá takové utrpení. Věděla jsem přesně, že je to z nenaplnění životních představ, lásky, ztráty blízké osoby. Pomohlo mi to, že jsem si říkala, že musím být silná a že to překonam, ano člověk musí nechat projít bolest tělem, ale pak příjde vysvobození. Najednou ten pocit štěstí a radosti znovu příjde. Ale je za potřebí s tím pracovat, nenechat to vpustit do těla moc hluboko. Ano každý by si asi řekl, dobře, ale jak. Mě pomohlo, že jsem začla chodit ven a navštěvovat staré známé, začala jsem sportovat, nesměla jsem prostě být zavřená doma. Musela jsem prostě pořád být pryč, i když se mi opravdu nechtělo, i když to bylo těžké, protože v samotě mi přišlo, že mi je nejlíp, ale to je chyba, kterou jsem dělala. Člověk si musí najít něco, co ho znovu začne naplňovat, ale nejvíce stejně podle mě každý potřebuje lásku a klid na duši a najít sám sebe a umět vnímat svou duši, vnitřní hlas co mu říká a pak se může dostavit osvobození a znovu žití a né jen přežívání. Pěkný den

Re: urážka všem, kdo znají skutečnou depresi

Datum: 19.03.2017 | Vložil: Renata

...přesně tak, nemytá, nečesaná, smrdutá nemoct něco do sebe dostat a prosím prosím jž at ty prášky zaberou...

k depresi a nejen k ní...

Datum: 30.05.2016 | Vložil: Patrik

Jelikož o depresi vím svoje, dovolím si říct, že deprese je natolik široký pojem, že u něj nelze zodpovědně tvrdit, co komu z deprese určitě pomůže, a co nepomůže, nebo bez čeho se někdo z deprese určitě dostane, a bez čeho zase určitě ne. Lidé mají různé myšlení, různý přístup k sobě, k věcem kolem sebe. Ne každému člověku funguje zcela stejně metabolismus, citové reakce na různé podněty, ne každý se raduje ze stejných věcí, ne každému člověku chutná totéž apod. Ale myslím že přes tu různost, která v lidech v mnoha ohledech je, platí obecně pro všechny, že v tomto případě je lepší dělat něco, než nedělat vůbec nic, a to i v případě, kdy vůbec nevím a dokonce ani netuším, zdali mi to dělání něčeho nějak pomůže. Čili nezavrhovat v zásadě nic, o čem nevím, zdali mi to může být k něčemu dobré, nápomocno. Zavrhovat teprve až tehdy, když budu opravdu vědět.

deprese s leky

Datum: 03.05.2015 | Vložil: Eva

Same kecy deprese je prece nemocjako kazda jina a musi se lecit ja byla rada ze me z toho dostaly leky lekari a Berkovice tam clovek opravdu vidi jak deprese vypada a je rad ze ho z toho vseho prasky dostanou i kdyz to neni zadna legrace

Re: deprese s leky

Datum: 05.05.2015 | Vložil: Mateusz Milý

Dobrý den, pro někoho kecy, pro někoho lék :) Tím, Vám nechci nic vyvracet, každý má svojí cestu uzdravení. Musíme si uvědomit, že není deprese, jako deprese. Jsou různá stádia a v každému stádiu se přistupuje jinak a individuálně. Přeji hezký den.

být sám sebou

Datum: 01.05.2015 | Vložil: Jana

Chci poděkovat. Nečetla jsem úplně všechny články ale přečetla jsem jich dost a ztotožňuji se s názory p.MM. Myslím,že trpím poruchou lehké až střední deprese a neustále s ní bojuji. Ztrácím partnery, práci.. Malé sebevědomí, cepována otcem. Je to kolotoč k sebevědomí je třeba úspěchů.. Opět jsem ve stavu,kdy jsem přišla o místo a současně mne opustil přítel. A proč mne opustil?? Nejprve mne miloval,jako většina předešlých, než přišel na to,že se občas podceňuji a v práci neumím správně zabojovat.. Všechno teoreticky vím, chodím cvičit-pohyb je pro mne lék.. Takže jsem opět na počátku.. Snad to zvládnu, musím...ale s věkem je to čím dál těžší... J.

Re: být sám sebou

Datum: 15.05.2015 | Vložil: Mateusz Milý

Možná malou radu dám :) Dělejme co nás baví, co nám dělá radost :) Pokud nás něco schodí, udělejme to jinak, ikdyby na tisís zpusobů a zpětně se koukněme, jestli i tam se chyby neopakuji. Neberte uspěch z vnějšího prostředí, berte uspěch z vnitřního prostředí. Mít partnera nebo práci neni uspěch, uspěch je se citit dobře a radostně i bez partnera i práce. Proč? Protože pokud budem mít radost, uspěch sami ze sebe, pocítíme to lepší sebevědomí a budem vědět, že tu dobrou práci najdem a partnera taky. Ale pokud nemáme radost sami ze sebe, nemáme tim pádem sebevědomí a tím pádem nevěříme, že najdem dobrou práci a partnera. Nejdříve radost v nás a okolí se pak zařídí samo. I láska příde kdy jí zrovna nečekáme, takže to je dukaz toho, že naše spokojenost tvoří pak vnější realitu a ne obráceně, protože láska se nehledá ta přichází sama, pokud máme rádi sebe a děláme si radost, každý den, každou vteřinu :) To jen tak ve zkratce :)

Z depresie bez liekov

Datum: 25.04.2015 | Vložil: Lucia

Ahoj Mateusz, my sa už "vďaka" depresii poznáme, ale chcela by som to napísať aj pre ostatných. Dostala som sa z depresie bez liekov. Nepomohol ani psychológ, ale až alternatívna medicína. Podľa tohto testu (Beckov test pre depresiu) https://help24.cz/index.php?page=beckova-stupnice som mala v najhorších časoch hodnotu 42. Teraz mám 4. Môj príbeh je veľmi podobný Mateuszovmu, takže aj ja som dôkazom, že to ide aj inak. Ovšem je dobré nebyť na to sám, ale mať "učiteľa". Kto si tým neprešiel, nepochopí. Každá choroba nám chce niečo povedať... Prajem všetkým veľa zdravia a pochopenia...

Re: Z depresie bez liekov

Datum: 27.04.2015 | Vložil: Mateusz Milý

Ahoj Lucia, děkuji moc za podporu :) a kladný ohlas :) Je třeba kladných ohlasů, aby i ten hodně nemocný si řekl, tak já to teda zkusím, když to někomu pomohlo, musí i mě :) Neházet flinty do žita, ale jak píšeš hledat učitele, pomocníky co ví o čem mluví a cesta se pak muže ubírat jiným směrem :)

dotaz

Datum: 04.08.2014 | Vložil: vaclav

Zdravím tě rád bych se zeptal, z důvodu uvědomění, jsem přesvědčen že tvoje vědomí je na vyšší úrovni, také pracuješ v oblasti regrese, skutečně je existence jedno dějství a tělo kus oděvu pro to, a že život nekončí a smrt je temná hra iluzí, mam pocit že v této době souhlasná odpověď přestavuje skoro kacířství protože popírá spoustu věci na které spol. staví, a nebudu se zlobit když neodpovíš přímo hezký den V.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek